Zakup mieszkania

dobrze to przemyśl

Zakup mieszkania

5 cech dobrego dewelopera

Mieszkania deweloperskie cieszą się dużo większym zainteresowaniem kupujących niż mieszkania z rynku wtórnego. Nic dziwnego – nowe mieszkania mają dużo więcej zalet, i są naprawdę najlepszym wyborem jakiego może dokonać osoba szukająca mieszkania.

Wiele osób boi się jednak, że trafi na nieuczciwego dewelopera i straci oszczędności życia. Choć brzmi to niewiarygodnie to jednak te obawy nie są bezpodstawne. W telewizji i internecie głośne były historie osób, które oszukane przez dewelopera zostały na bez mieszkania z kredytem na koncie.

Niestety takie sytuacje się zdarzały, i przemyśl nie jest tu wyjątkiem. Również tu zdarzały się bankructwa deweloperów, którzy stali się niewypłacalni, w związku z czym nie byli w stanie dokończyć inwestycji. Klienci tracili ogromne sumy, które wpłacali jako zaliczki oraz kolejne raty na mieszkanie, którego nigdy nie otrzymali.

Na szczęście takich sytuacji jest coraz mniej – również dzięki temu, że zmieniło się prawo i teraz znacznie bardziej chroni konsumenta.

Ale nadal dobry deweloper to połowa sukcesu. Jakie cechy powinien mieć? Oto 5 najważniejszych z nich:

Doświadczenie

Sprawdź jakie inwestycje realizował dotychczas deweloper, czy budował już podobne osiedle, i jak ono teraz wygląda. Możesz wybrać się na miejsce inwestycji, by obejrzeć je na własne oczy.

Wiedza

Podczas spotkania zapytaj dewelopera o wszystko co jest związane z inwestycją. Jakich użyto materiałów, jakie wybrał okna i dlaczego takie, w jakiej technologii powstał blok. Jeśli deweloper umie odpowiedzieć na każde pytanie to znaczy, że jest dobrze zorientowany.

Otwartość na klienta

Bardzo ważna cecha, która jest coraz rzadsza. Wielu deweloperów traktuje osoby zainteresowane kupnem mieszkania tylko jako klientów, a powinni na nich spojrzeć na osoby, które szukają bezpiecznej przystani dla swojej rodziny. Dobry deweloper powinien umieć wejść w sytuację klienta i umieć mu doradzić.

Dobra opinia

Sprawdź w internecie co piszę o deweloperze. Wpisz przykładową frazę deweloper przemyśl i zobacz czy pojawiają się  na jego temat jakieś artykuły bądź wpisy na forach. Wybierz tego, który wzbudzi twoje największe zaufanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *