Zakup mieszkania

dobrze to przemyśl

Zakup mieszkania

Jak szukać mieszkania

Planujesz kupno mieszkania, ale kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Gdzie i jak szukać, na co zwrócić uwagę, jakie mieszkanie wybrać? To pytania, które zadaje sobie każdy kupujący. Dlatego poniższy artykuł to mini poradnik o tym jak kupić mieszkanie.

Po pierwsze – dobrze szukaj. Wykorzystaj wyszukiwarkę Google żeby ułatwić sobie zadanie. Wpisz frazę deweloperskie mieszkania przemyśl i zobacz jakie wyniki otrzymasz. Przejrzyj strony deweloperów, które ci się wyświetlą. Zapoznaj się z ich inwestycjami, poczytaj informacje o firmie. Wybierz kilku deweloperów, z którymi umówisz się na spotkanie.

To bardzo ważne abyś był do niej dobrze przygotowany. Napisz na kartce wszystko o co chcesz zapytać dewelopera. A pytać możesz o wszystko, co dotyczy inwestycji. Masz prawo znać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, wiedzieć jakiej technologii użyto podczas budowy, jakie deweloper wybrał okna i drzwi zewnętrzne.

Możesz pytać o to kto będzie Twoim sąsiadem i jakie rozwiązania na zewnątrz planuje deweloper. Pytaj o wszystko co budzi Twoje wątpliwości.

Zanim podejmiesz decyzję warto obejrzeć co najmniej kilka mieszkań. Zwróć uwagę na standard wykończenia, wielkość pomieszczeń, ale i to co na zewnątrz. Zwróć uwagę czy w bloku deweloper przewidział dodatkowe udogodnienia – jak windy, komórki lokatorskie. Sprawdź otoczenie – czy na osiedlu znajdują się tereny rekreacyjne, plac zabaw dla dzieci, ławeczki itp. Jeśli osiedle dopiero powstaje żądaj od dewelopera wizualizacji tego jak osiedle będzie wyglądać docelowo.

Następnie na spokojnie przemyśl swój wybór. Oceń wszystkie mieszkania, które obejrzałeś, zapisz na kartce plusy i minusy każdego z nich. Jeśli masz dylemat zastanów się na czym ci bardziej zależy – czy na lokalizacji, czy na niższej cenie, czy większym salonie. Daj sobie czas na podjęcie decyzji – nie działaj pochopnie. W końcu kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, dlatego dobrze to przemyśl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *